Direktlänk till inlägg 12 september 2011

På väg mot Norge!

Av Skidgymnasiet - 12 september 2011 07:51

Hejhej! Eftersom Maria har bloggat så kan jag väl inte vara sämre. Lite dålig uppdatering under veckan,Men vi kände inte direkt någon press efter 4an killarnas "bloggande"..Numera är vi så hightec här så vi kan mobilblogga medan vi sitter i bussen på väg mot nordreisa i Norge. Där ska vi vara på läger i några dagar och träna ihop en hel del timmar!En sån här tidig morgon kan jag meddela er om att jag och chauffören är nästan dom enda som är vakna (helt sjukt hur mycket jag offrar för bloggen). Och en förväntansfull Maria som väntar på att kunna läsa detta intressanta inlägg. Hej Maria! Lägger även in en hälsning/varning till Lovisa: Om du ville behålla dina bullar så bör du inte lämna dom på golvet mitt framför mig medan du sover, egen risk.Hejdå bloggen!

 
ANNONS
 
Ingen bild

Maria

12 september 2011 08:20

Hej Sofie!

Från
    Kom ihåg mig
URL

Säkerhetskod
   Spamskydd  

Kommentar

Av Skidgymnasiet - 3 oktober 2014 12:23


Hejsan alla tappra läsare som trots URKASS uppdatering fortfarande klickar sig in hit med hopp om ett inlägg. Som den duktiga 4a jag nu har blivit tänkte jag försöka bryta denna dåliga trend genom att för första gången sen årskurs 1 blogga lite. Känn...

Av Skidgymnasiet - 13 januari 2014 16:28

I veckan (v.2), har vi inte varit så många längdisar på skid. här är en bild från torsdagssamlingen: De flesta andra har varit på cup-tävlingar i Idre (förflyttat från Örebro pga. snöbrist) Fredagens träning ägnade jag, Anthony och André åt St...

Av Skidgymnasiet - 1 december 2013 21:14

Tjena bloggen Erik här. Idag har jag inte gjort ett skit förutom skidor och skoter kurs. Kursen var intressant och tråkig. Här är en fin bild på kalle som var med på kursen.  sorry för den suddiga bilden ...

Av Skidgymnasiet - 28 mars 2013 21:56

SuperSkiers vackraste fans kunde inte längre hålla inne sina känslor och spelade in detta emotionellt rörande klipp. Tack!Ni förstår inte hur mycket ni betyder för oss. Allt vi någonsin gjort och allt som vi någonsin kommer göra, gör vi för a...

Av Skidgymnasiet - 24 mars 2013 21:01

FAST-GLANCE: -Idag har jag, simon och tobi kört skoter hela dagen vilket var mycket roligt.  -Tävlingssäsongen lider mot sitt slut och vi njuter av fin skidåkning här i gälka-kommun. - Ett virus håller på att äta upp lurkens kropp -Tobias har...

Presentation

Fråga mig

3 besvarade frågor

Kalender

Ti On To Fr
     
1
2
3
4
5 6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
<<< September 2011 >>>

Tidigare år

Sök i bloggen

Senaste inläggen

Kategorier

Arkiv

Länkar

RSS

Besöksstatistik

Följ bloggen

Följ Gällivare Skidgymnasium med Blogkeen
Följ Gällivare Skidgymnasium med Bloglovin'

Skaffa en gratis bloggwww.bloggplatsen.se