Direktlänk till inlägg 31 mars 2011

Rubrik saknas

Av Skidgymnasiet - 31 mars 2011 15:40

Hej!

Dagen har sett ut som de flesta torsdagar vanligtvis brukar göra, alltså innehållande både skola och träning. För min del, liksom för de andra fyrorna har vi haft sovmorgon till klockan tolv, vi vet, det är inte lätt att vara fyra... Därefter hann vi med en hel lektion innan det var dags för träning. A1 skate uppe på Kaptensgården stod på programmet. Det blev ett väldigt bra pass och det underbara vädret gör ju även allt så mycket lättare! Vad kvällen sen erbjuder på får vi se, själv ska jag sitta på tåget i några timmar. Ha en fortsatt bra dag! :)

/Emma S


Jag tänkte även bjuda på dagens citat:

-E 1: aahhh, hörde du?! någonting morrade i skogen, tänk om det var en varg!!

-E 2: haha nejdå, det kanske bara var min mage? (försöker vara lugnande)

-E 1: men nej, klart det inte var, jag hörde ju att det var någonting i skogen!

-E 2: Hm annars kanske det var Maria!

Var det vargen eller Maria är fortfarande ett mysterium och vi lär nog aldrig få veta svaret...


 

Made by Maria Sundström

 
ANNONS
 
Ingen bild

Hemlig beundrare

31 mars 2011 18:24

Alltså riktigt SNYGG bild måste jag säga! den där Maria hon är duktigt hon :)

 
Ingen bild

Hemlig beundrare II

31 mars 2011 22:57

Tycker Murran är rätt duktig!

Från
    Kom ihåg mig
URL

Säkerhetskod
   Spamskydd  

Kommentar

Av Skidgymnasiet - 3 oktober 2014 12:23


Hejsan alla tappra läsare som trots URKASS uppdatering fortfarande klickar sig in hit med hopp om ett inlägg. Som den duktiga 4a jag nu har blivit tänkte jag försöka bryta denna dåliga trend genom att för första gången sen årskurs 1 blogga lite. Känn...

Av Skidgymnasiet - 13 januari 2014 16:28

I veckan (v.2), har vi inte varit så många längdisar på skid. här är en bild från torsdagssamlingen: De flesta andra har varit på cup-tävlingar i Idre (förflyttat från Örebro pga. snöbrist) Fredagens träning ägnade jag, Anthony och André åt St...

Av Skidgymnasiet - 1 december 2013 21:14

Tjena bloggen Erik här. Idag har jag inte gjort ett skit förutom skidor och skoter kurs. Kursen var intressant och tråkig. Här är en fin bild på kalle som var med på kursen.  sorry för den suddiga bilden ...

Av Skidgymnasiet - 28 mars 2013 21:56

SuperSkiers vackraste fans kunde inte längre hålla inne sina känslor och spelade in detta emotionellt rörande klipp. Tack!Ni förstår inte hur mycket ni betyder för oss. Allt vi någonsin gjort och allt som vi någonsin kommer göra, gör vi för a...

Av Skidgymnasiet - 24 mars 2013 21:01

FAST-GLANCE: -Idag har jag, simon och tobi kört skoter hela dagen vilket var mycket roligt.  -Tävlingssäsongen lider mot sitt slut och vi njuter av fin skidåkning här i gälka-kommun. - Ett virus håller på att äta upp lurkens kropp -Tobias har...

Presentation

Fråga mig

3 besvarade frågor

Kalender

Ti On To Fr
  1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30 31
<<< Mars 2011 >>>

Tidigare år

Sök i bloggen

Senaste inläggen

Kategorier

Arkiv

Länkar

RSS

Besöksstatistik

Följ bloggen

Följ Gällivare Skidgymnasium med Blogkeen
Följ Gällivare Skidgymnasium med Bloglovin'

Skaffa en gratis bloggwww.bloggplatsen.se