Direktlänk till inlägg 3 mars 2011

Dagen före tävling.

Av Skidgymnasiet - 3 mars 2011 20:23

Imorn gäller det...
Dagen vi alla väntat på, träningstävling på kaptensgården. Nervös, har inte sovit på tre dygn. Känner att imorn är det dags för ännu ett "DNF-lopp". Vi får väl se hur länge det håller innan man möter väggen, hinner förhoppningsvis ut ur stadion iaf...


förresten...


Senaste nytt: Ryktas om en romans här på skid. Det hela gäller en kväll på Lövberga med en hel del tv-spelande, det var två tjejer och en kille. En av tjejerna försvann spårlöst från platsen, den andra valde att stanna kvar i hopp om att få smaka på killens falukorv. Han hade vunnit den i sävast nu i helgen. Killen kände att det började hetta till och tog av sig sina kläder, vi vill understryka att han gjorde det av det skäl att han tyckte det var varmt, inget annat... Tiden gick och tjejen funderade på att gå hem, hon beslöt sig för att göra det. Men vid dörren möttes hon av en ledsen kille endast iklädd kalsonger

killen -ska du redan gå?:,(

tjejen -jag vill hem

killen -varför?!! varför gör du såhär mot mig?!

tjejen -jag är trött

killen -kan vi inte kolla en film? (a)

tjejen -vadå film? vad menar du nu?

killen -du förstår vad jag menar....

tjejen -okej, skägg i håret?

killen -men nej!! du kan ju stanna å kolla när jag drar en 40 killstreak i cod, prestige lvl 14 , har ju för fan 5.27 ratio

tjejen -okej, varför är du så sur hela tiden?

killen -jag är it sur?

tjejen - uRs, du är ju typ sur..

killen -ska vi kolla film lr?

tjejen -fAck you

killen -va?

tjejen - okay


Kvällen närmade sig sitt slut och efter ett litet förhör angående ex pojkvän maxim och erik lämnade tjejen lägenheten. Killen gick till sängs med ett enda stort leende på sina läppar. 

Vi försökte nå falukorven för några korta kommentarer. Men den var ej i tillstånd att svara. 
ANNONS
 
Ingen bild

NorrlandsFalu

3 mars 2011 21:32

HAHAHA Sjukt roligt inlägg! Hoppas korven mår bra :-)

Från
    Kom ihåg mig
URL

Säkerhetskod
   Spamskydd  

Kommentar

Av Skidgymnasiet - 3 oktober 2014 12:23


Hejsan alla tappra läsare som trots URKASS uppdatering fortfarande klickar sig in hit med hopp om ett inlägg. Som den duktiga 4a jag nu har blivit tänkte jag försöka bryta denna dåliga trend genom att för första gången sen årskurs 1 blogga lite. Känn...

Av Skidgymnasiet - 13 januari 2014 16:28

I veckan (v.2), har vi inte varit så många längdisar på skid. här är en bild från torsdagssamlingen: De flesta andra har varit på cup-tävlingar i Idre (förflyttat från Örebro pga. snöbrist) Fredagens träning ägnade jag, Anthony och André åt St...

Av Skidgymnasiet - 1 december 2013 21:14

Tjena bloggen Erik här. Idag har jag inte gjort ett skit förutom skidor och skoter kurs. Kursen var intressant och tråkig. Här är en fin bild på kalle som var med på kursen.  sorry för den suddiga bilden ...

Av Skidgymnasiet - 28 mars 2013 21:56

SuperSkiers vackraste fans kunde inte längre hålla inne sina känslor och spelade in detta emotionellt rörande klipp. Tack!Ni förstår inte hur mycket ni betyder för oss. Allt vi någonsin gjort och allt som vi någonsin kommer göra, gör vi för a...

Av Skidgymnasiet - 24 mars 2013 21:01

FAST-GLANCE: -Idag har jag, simon och tobi kört skoter hela dagen vilket var mycket roligt.  -Tävlingssäsongen lider mot sitt slut och vi njuter av fin skidåkning här i gälka-kommun. - Ett virus håller på att äta upp lurkens kropp -Tobias har...

Presentation

Fråga mig

3 besvarade frågor

Kalender

Ti On To Fr
  1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30 31
<<< Mars 2011 >>>

Tidigare år

Sök i bloggen

Senaste inläggen

Kategorier

Arkiv

Länkar

RSS

Besöksstatistik

Följ bloggen

Följ Gällivare Skidgymnasium med Blogkeen
Följ Gällivare Skidgymnasium med Bloglovin'

Skaffa en gratis bloggwww.bloggplatsen.se