Direktlänk till inlägg 12 oktober 2010

Tisdag

Av Skidgymnasiet - 12 oktober 2010 22:40

Hej!


Dag 2 på veckan: J, Hä:s tur att blogga. Idag har det bedrivits laktattröskeltester, styrketester och rörelsetester i källaren på Välkommaskolan. Laktattesterna avbröts dock efter att 3 personer försökt få till en vettig kurva men misslyckats på grund av dåliga provrör. Dessvärre var jag en av dessa, fast som Anders säger fick man i alla fall ett Intesitet pass. Dock måste man springa det ännu en gång senare i höst.

Eftermiddagen var det först styrketester med Chins, Dips och Brutalbänk sedan snabb stretching och rörelsetester. Bilder kommer tyvärr inte när Anders inte ville dela med sig av de bilder jag var intresserad av från rörelsetesterna.

Under kvällen har det varit tv-tittande som gjort att man skäms att kalla sig Svensk nästa gång man är i Holland.

GNatt!

/Johan

    

 
ANNONS

Från
    Kom ihåg mig
URL

Säkerhetskod
   Spamskydd  

Kommentar

Av Skidgymnasiet - 3 oktober 2014 12:23


Hejsan alla tappra läsare som trots URKASS uppdatering fortfarande klickar sig in hit med hopp om ett inlägg. Som den duktiga 4a jag nu har blivit tänkte jag försöka bryta denna dåliga trend genom att för första gången sen årskurs 1 blogga lite. Känn...

Av Skidgymnasiet - 13 januari 2014 16:28

I veckan (v.2), har vi inte varit så många längdisar på skid. här är en bild från torsdagssamlingen: De flesta andra har varit på cup-tävlingar i Idre (förflyttat från Örebro pga. snöbrist) Fredagens träning ägnade jag, Anthony och André åt St...

Av Skidgymnasiet - 1 december 2013 21:14

Tjena bloggen Erik här. Idag har jag inte gjort ett skit förutom skidor och skoter kurs. Kursen var intressant och tråkig. Här är en fin bild på kalle som var med på kursen.  sorry för den suddiga bilden ...

Av Skidgymnasiet - 28 mars 2013 21:56

SuperSkiers vackraste fans kunde inte längre hålla inne sina känslor och spelade in detta emotionellt rörande klipp. Tack!Ni förstår inte hur mycket ni betyder för oss. Allt vi någonsin gjort och allt som vi någonsin kommer göra, gör vi för a...

Av Skidgymnasiet - 24 mars 2013 21:01

FAST-GLANCE: -Idag har jag, simon och tobi kört skoter hela dagen vilket var mycket roligt.  -Tävlingssäsongen lider mot sitt slut och vi njuter av fin skidåkning här i gälka-kommun. - Ett virus håller på att äta upp lurkens kropp -Tobias har...

Presentation

Fråga mig

3 besvarade frågor

Kalender

Ti On To Fr
       
1
2
3
4 5
6
7
8
9
10
11 12 13
14
15
16
17
18
19
20 21 22
23
24
25
26 27
28
29
30 31
<<< Oktober 2010 >>>

Sök i bloggen

Senaste inläggen

Kategorier

Arkiv

Länkar

RSS

Besöksstatistik

Följ bloggen

Följ Gällivare Skidgymnasium med Blogkeen
Följ Gällivare Skidgymnasium med Bloglovin'

Skaffa en gratis bloggwww.bloggplatsen.se