Direktlänk till inlägg 31 augusti 2009

Rubrik saknas

Av Skidgymnasiet - 31 augusti 2009 21:10

Ny vecka och på våra schemata* är det intensitet inplanerat för hela slanten. Massor av spännande test ska hinnas med :D


Den här fantastiska dagen började med Dundret-testet. Alla tjöt av glädje och det var med glada leenden som eleverna gav sig iväg mot den branta stigningen upp. Humöret var på topp även under & efter testet, alla var nöjda över sina prestationer och ingen gnällde överhuvudtaget :)

Tvärtemot skulle jag vilja påstå :o

I vårat gång finns inga gnällspikar, alla peppar och hejar istället, har någon en dålig dag så kan man räkna med att få en klapp på axeln och någon värmande kommentar. Inställningen är alltid god och alla är jämt glada, även när det känns tungt.


 Nåväl, dundertestet är alltid efterlängtat och det är med stor glädje vi genomför det. Kan knappt berga mig tills vi får besegra berget igen!


 Jeens har lyst med sin frånvaro hela förra veckan men nu är han tillbaka, dock med ett brutet nyckelben. Tur att han har kamrater som stöttar och hjälper honom med allt från att knyta skorna till att t.ex. handla :)Schemata* = schema i plural. Ordet schema är latinskt och böjds därför inte på samma sätt som vanliga ord.


 
ANNONS

Från
    Kom ihåg mig
URL

Säkerhetskod
   Spamskydd  

Kommentar

Av Skidgymnasiet - 3 oktober 2014 12:23


Hejsan alla tappra läsare som trots URKASS uppdatering fortfarande klickar sig in hit med hopp om ett inlägg. Som den duktiga 4a jag nu har blivit tänkte jag försöka bryta denna dåliga trend genom att för första gången sen årskurs 1 blogga lite. Känn...

Av Skidgymnasiet - 13 januari 2014 16:28

I veckan (v.2), har vi inte varit så många längdisar på skid. här är en bild från torsdagssamlingen: De flesta andra har varit på cup-tävlingar i Idre (förflyttat från Örebro pga. snöbrist) Fredagens träning ägnade jag, Anthony och André åt St...

Av Skidgymnasiet - 1 december 2013 21:14

Tjena bloggen Erik här. Idag har jag inte gjort ett skit förutom skidor och skoter kurs. Kursen var intressant och tråkig. Här är en fin bild på kalle som var med på kursen.  sorry för den suddiga bilden ...

Av Skidgymnasiet - 28 mars 2013 21:56

SuperSkiers vackraste fans kunde inte längre hålla inne sina känslor och spelade in detta emotionellt rörande klipp. Tack!Ni förstår inte hur mycket ni betyder för oss. Allt vi någonsin gjort och allt som vi någonsin kommer göra, gör vi för a...

Av Skidgymnasiet - 24 mars 2013 21:01

FAST-GLANCE: -Idag har jag, simon och tobi kört skoter hela dagen vilket var mycket roligt.  -Tävlingssäsongen lider mot sitt slut och vi njuter av fin skidåkning här i gälka-kommun. - Ett virus håller på att äta upp lurkens kropp -Tobias har...

Presentation

Fråga mig

3 besvarade frågor

Kalender

Ti On To Fr
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
<<< Augusti 2009 >>>

Tidigare år

Sök i bloggen

Senaste inläggen

Kategorier

Arkiv

Länkar

RSS

Besöksstatistik

Följ bloggen

Följ Gällivare Skidgymnasium med Blogkeen
Följ Gällivare Skidgymnasium med Bloglovin'

Skaffa en gratis bloggwww.bloggplatsen.se